08. 01. 2021 10:55 | BRATISLAVA/jh

Tieto mená pre deti sú najpopulárnejšie v Európe

Nasvedčuje tomu britský výskum.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Britský výskum odhalil, aké budú najpopulárnejšie európske mená v tomto roku. Na prvých miestach sa za minulý rok umiestnili mená Mária a José a podľa odhadov sa to ani v roku 2021 nezmení, píše The Mirror.

Najobľúbenejšie dievčenské meno v Európe je Mária. Toto tradičné meno často aj dnes dostávajú dievčatá na Slovensku. Najčastejšie sú ale u detí v Španielsku, Taliansku a Portugalsku. V súčasnosti sa tak volá približne 61 miliónov dievčat a žien po celom svete.

Na druhom mieste je európske meno Ana, po slovensky Anna. Tretím najobľúbenejším menom je Rosa, v preklade je to Ružena.

Najčastejším chlapčenským menom za minulý rok bolo meno José (Jozef). Pre svojich synov ho vybralo približne 30 miliónov rodín. Druhý na zozname je John (Ján). Je to typické britské meno, ale používajú ho často aj v iných krajinách Európy. Za ním nasleduje Juan, čo je tiež po slovensky Ján.

Podľa výskumu sa očakáva v roku 2021 takzvaný „babyboom". V štúdiu sa zamerali na približne 5 000 budúcich rodičov, aby zistili, aké sú ich preferencie na detské mená. Zistilo sa, že 71 percent rodičov čakateľov plánuje svoje dieťa pomenovať tradičným menom.

Najpopulárnejšie európske mená
Najpopulárnejšie európske mená Foto: TVNOVINY.sk