12. 01. 2021 13:00 | VEĽKÁ BRITÁNIA/tvnoviny.sk, lm

VIDEO: Muž skočil do zamrznutého jazera, aby zachránil psa. Potom pokračoval v behu

Odvážny záchranca uviedol, že má skúsenosti s plávaním v studenej vode, takže neváhal ani sekundu.

Muž skočil do zamrznutého jazera, aby zachránil psa.
Muž skočil do zamrznutého jazera, aby zachránil psa. Foto: YouTube / Daily Mail

Išiel si von zabehať a domov sa vrátil s jedným dobrým skutkom na konte. Darcyho Pella (31) označujú na sociálnej sieti za hrdinu po tom, čo sa objavilo video zachytávajúce jeho záchranu psa, informuje Daily Mail.

Pell však toto označenie odmieta. Tvrdí, že jednoducho uvidel zviera v núdzi, a tak sa rozhodol ho zachrániť. Bez váhania skočil do jazera pokrytého kryhami ľadu a vysileného psa z neho vytiahol.

Incident sa odohral v parku Pontefract v Západnom Yorkshire. Okoloidúcej svedkyni Paule Townovej sa podarilo záchrannú akciu natočiť na video a následne ho zverejnila. „Keď sme prišli k jazeru, videla som vo vode psa, ktorý sa pokúšal vyliezť na ľad, ale stále padal späť. V panike som prehľadávala breh a snažila som sa nájsť záchrannú bóju, ale nemohla som ju nájsť. Našťastie prišiel ten chlapík, vošiel do vody a zvyšok už vidíte na videu,“ opísala celý incident.

Po tom, čo sa mu podarilo psa vytiahnuť, podal Pellovi jeho kamarát bundu a obaja muži pokračovali v behu, akoby sa nič nestalo. Odvážny záchranca uviedol, že má skúsenosti s plávaním v studenej vode, takže neváhal ani sekundu.

Zdroj: YouTube/Daily Mail


Komentáre ( 0)