20. 01. 2021 06:00 | USA/tvnoviny.sk, lm

Sestrička odmietla nastúpiť do dôchodku. Neskôr sa nakazila covidom a zomrela

Jej oddanosť, láskavosť a chuť pomáhať chorým, ju však napokon stála život.

Sestrička odmietla nastúpiť do dôchodku. Neskôr sa nakazila Covidom a zomrela
Sestrička odmietla nastúpiť do dôchodku. Neskôr sa nakazila Covidom a zomrela Foto: Facebook / Coosa Valley Medical Center

Mohla si užívať zaslúžený dôchodok a svoju rodinu, namiesto toho v čase nastupujúcej pandémie zostala naďalej pracovať ako zdravotná sestrička. Jej oddanosť, láskavosť a chuť pomáhať chorým, ju však napokon stála život, píše CNN.

Betty Grier Gallagherová pracovala ako zdravotná setra na pohotovosti viac ako 50 rokov. Zväčša si pýtala nočné služby, pretože milovala odovzdávať svoje skúsenosti mladším zdravotným sestrám. Betty, ktorá bola medzi kolegami mimoriadne obľúbená, pracovala v alabamskom Coosa Valley Medical Center viac ako 43 rokov.

Jej kolegovia ju opísali ako mimoriadne láskavú ženu, ktorá sa vždy zaujímala o všetkých. Mnohí ju dokonca považovali za svoju druhú mamu či terapeutku. O pacientov sa starala s rovnakou láskou ako o svoju rodinu či priateľov. Jedna z jej kolegýň povedala, že Betty poznala nielen mená všetkých svojich kolegov na pohotovosti, ale aj mená ich partnerov, detí a domácich miláčikov. Dokonca mala vždy po ruke balíček hamburgerov, aby ich mohla ponúknuť každému, kto si na svoju 12-hodinovú zmenu zabudol priniesť jedlo.

The whole CVMC family is deeply saddened by the loss of our ER nurse, Mrs. Betty Grier Gallaher, to the COVID-19...

Uverejnil používateľ Coosa Valley Medical Center Utorok 12. januára 2021

Zdroj: Facebook/Coosa Valley Medical Center

Keď sa v marci minulého roka začala pandémia koronavírusu šíriť, spolupracovníci ju požiadali, aby pre vlastnú bezpečnosť zostala doma. Po dvoch dňoch „na dôchodku“ sa však Betty rozhodla, že bude vo svojej práci aj napriek veľkému riziku pokračovať a vrátila sa do nemocnice.

Približne v polovici decembra sa však sama nakazila Covidom. Jej stav sa rýchlo zhoršoval a 10. januára, iba deň pred svojimi 79. narodeninami, napokon zomrela v tej istej nemocnici, kde pracovala väčšinu svojej kariéry. Betty však nezomrela opustená. Jej milovaní kolegovia prišli svojej obľúbenej zdravotnej sestre vzdať úctu a v čase, keď zomierala, bola obklopená ľuďmi, ktorí ju mali radi.

„Veľmi nám chýba. Bola lepidlom nášho oddelenia. Mám pocit, že sme stratili mamu,“ povedala mladšia zdravotná sestra Nikki Jo Hatten, ktorá na jej počesť vytvorila spomienkové video. O tom, že bola Betty v miestnej komunite mimoriadne obľúbená, svedčí aj fakt, že na TikToku si ho medzičasom pozreli už státisíce ľudí.

Po zdravotnej sestre tu zostali dvaja synovia, ktorí sa po vzore svojej matky rozhodli pre rovnaké povolanie. „Poznala len jeden spôsob, ako žiť svoj život a to pomáhať iným,“ uviedol jej syn Carson. „Dúfam, že jedného dňa si budem môcť povedať, že som aj ja prežil svoj život tak, ako ona,“ dodal.

Komentáre ( 0)