19. 02. 2021 19:55 | FLORIDA/tvnoviny.sk, lm

Chlapec sa ukryl v smetnom koši. Takmer ho zošrotovalo smetiarske auto

Eliasa v čase incidentu strážila jeho stará mama, ktorá priznala, že sa všetko udialo tak rýchlo, že si ani nestihla všimnúť, že jej vnuk nie je v dome.

Chlapec sa ukryl v smetnom koši. Takmer ho zošrotovalo smetiarske auto
Chlapec sa ukryl v smetnom koši. Takmer ho zošrotovalo smetiarske auto Foto: YouTube / FOX 13 Tampa Bay

Hra na schovávačku sa mu takmer stala osudnou. Sedemročný chlapec z Floridy sa totiž ukryl v smetiarskom koši práve v čase, keď po jeho obsah prišlo smetiarske auto. V poslednej chvíli si malého výmyselníka všimol vodič auta, ktorý naštartované sekacie nože na spracovanie odpadu duchaprítomne vypol, čím chlapcovi doslova zachránil život. O prípade píše The Huffington Post.

„Myslel som si, že je to môj koniec. Mohla by zo mňa zemiaková kaša,“ priznal sedemročný Elias Quezada pre televíznu stanicu WFLA v Tampe na Floride.

Záchrancom malého šibala sa stal muž menom Waldo Fidele, ktorý si v poslednej chvíli všimol v kamere niečo nezvyčajné, a tak duchaprítomne vypol sekacie nože a okamžite sa ponáhľal chlapca vyslobodiť. Následne privolal zdravotnú službu. „Bol to pre mňa zlý deň, bol som vydesený,“ povedal napokon.

Zdroj: Twitter/kensuarez2

Eliasa v čase incidentu strážila jeho stará mama, ktorá priznala, že sa všetko udialo tak rýchlo, že si ani nestihla všimnúť, že jej vnuk nie je v dome. „V priebehu jednej minúty vyšiel von a potom som počula len zvuk smetiarskeho auta a kričiaceho chlapíka,“ opísala celý incident Carmen Salazar.

Elias utrpel menšie odreniny, vyšetrenia však nepreukázali žiadne vážne zranenia. Sám napokon sľúbil, že sa podobným hrám už bude vyhýbať. „Už nemám rád odpadkové koše,“ povedal pre televíziu WFLA. „Pokiaľ to nie sú tie malé koše, ktoré máme aj vnútri v dome, tie sú v poriadku,“ dodal vtipne malý výmyselník.

Zdroj: YouTube/WFLA News Channel 8