04. 03. 2021 14:21 | MOSKVA/rd

Mladík si do svalov pichal zmes. Z toho, čo v nich teraz mal, zostali lekári zdesení

Ako povedal, veľmi ľutuje, čo kedysi spravil.

Svaly Kirilla.
Svaly Kirilla. Foto: Instagram/ruki_bazuki_official

Rus Kirill Terešin, ktorý sa v októbri 2019 preslávil tým, že so svojimi umelými obrími bicepsami prehral duel MMA, musel podstúpiť operáciu. Píše news.ru.

Ruský „Pepek námorník", ako znie jeho prezývka, mal problémy s zatvrdnutým žlčom, ktorý sa mu nahromadil vo svaloch.

Stalo sa tak po pichnutí litrov syntholu. Ide o zmes, ktorá obsahuje olej, alkohol a lidokaín, látku na potlačenie bolesti.

Zdroj: Instagram/ruki_bazuki_official

Teraz však mal na výber z dvoch možností. Buď podstúpi operáciu, alebo príde o obe paže. V tomto prípade mu lekári vykonali zákrok, ktorý sa pre pandémiu omeškal takmer o rok, na tricepse.

„Mám len 24 rokov a môj imunitný systém sa snaží vyrovnať s týmto zápalom. Neviem však, čo bude ďalej. Preto som sa rozhodol podstúpiť operácie, aby som sa zbavil tejto nočnej mory. Keď som mal 20, zväčšil som si ruky, pre vlastnú hlúposť. Vôbec som vtedy nemyslel na následky," sypal si popol na hlavu.

Chirurg Dmitri Melnikov zostal z nálezov v šoku. Priblížil, že synthol zväčšuje svaly a samotnú kožu, teraz však všetko musí ísť von. „Zanecháme na mieste len žily, nervy a ďalšie funkcie končatiny. Látka je len pre vonkajšie použitie. Kirill si však do každej ruky vstrekol po tri litre, čo zapríčinilo blokovanie toku krvi."

Kirilla však čakajú ešte viaceré zákroky, počas ktorých by mu postupne mali vyberať z rúk zvyšok žlču.

Komentáre ( 0)