09. 03. 2021 06:00 | ČÍNA/tvnoviny.sk, lm

VIDEO: Čínska ZOO podvádza návštevníkov. Neuveríte, aké zviera v skutočnosti drží vo výbehu

Kritiku si vyslúžila zoologická záhrada Xiangwushan v provincii Xianning v provincii Hubei.

Ilustračný záber.
Ilustračný záber. Foto: Shutterstock / ingae

Poriadny trapas si vyslúžila zoologická záhrada v strednej Číne po tom, čo sa svojim návštevníkom snažili jej pracovníci nahovoriť, že vo výbehu chovajú vlka, ktorý bol v skutočnosti rotvajlerom. Video uverejnil na internete jeden z návštevníkov, informuje The Sun.

Kritiku si vyslúžila zoologická záhrada Xiangwushan v provincii Chu-pej. Po tom, čo vlk, ktorý pôvodne vo výbehu žil, podľa ošetrovateľov uhynul na starobu, sa zamestnanci rozhodli do klietky umiestniť rotvajlera. Ich rozhodnutie okamžite vyvolalo vlnu nevôle, ale aj obavy o kvalite údržby samotných zoologických záhrad.

Zamestnanec ZOO pre noviny Beijing News potvrdil, že ich vlk pred časom zomrel a uviedol, že rotvajlera, ktorý bol odchovaný ako strážny pes v parku, tam umiestnili iba dočasne. Záhrada, v ktorej chovajú aj levy a tigre, dostala od miestnych úradov pokyn, aby odstránila značku vedúcu k ohrade.

Množstvo užívateľov webu zverejnené video pobúrilo, no našli sa aj takí, ktorých správa pobavila a chovateľom odporučili zaobstarať si plemeno, ktoré by aspoň sčasti pripomínalo vlka. Mnohým sa však podľa vlastných slov uľavilo, keď zistili, že rotvajler v skutočnosti nie je len „večerou pre vlka“.

Zdroj: YouTube/VESA Channel

Podobný prípad sa v roku 2017 stal aj na juhu krajiny v zoologickej záhrade Guishan Zoo, keď návštevníci vo výbehu pre tučniaky našli namiesto živých zvierat nafukovacie. V roku 2019 zasa vznikli podobné videozáznamy z lesného parku Jiufengshan neďaleko Wuhanu, kde rovnako spozorovali návštevníci vo výbehu pre vlkov domáceho psa. V zámorí sa podľa príbehov milovníkov zoologických záhrad rovnako vyskytlo niekoľko prípadov, keď zamestnanci parkov vydávali somáre za zebry, ktorým pre lepšiu dôveryhodnosť domaľovali pruhy.

Podľa spravodajského webu Shine.cn sa zoologická záhrada Xiangwushan dlhodobo zmieta vo finančných problémoch a pre nedostatok návštevníkov a tržieb nie je schopná udržiavať svoj chod.
 

Komentáre ( 0)