09. 03. 2021 06:00 | USA/tvnoviny.sk, lm

Rodina vojnového veterána v šoku. Po 70 rokoch sa im vrátili listy, ktoré im písal z frontu

Muž získal viac ako 100 listov na dražbe.

Ilustračný záber.
Ilustračný záber. Foto: Shutterstock / Kudryashka

Po desiatkach rokov sa k nim dostali listy, ktoré im ešte z frontu počas vojny v Kórei adresoval ich príbuzný. Listy od veterána našli svojho adresáta vďaka zberateľovi vojnových pamiatok z amerického štátu Pensylvánia, informuje portál Upi.com.

Rodneymu Shupeovi, ktorý viac ako 100 listov získal počas dražby ešte v roku 2020, sa podarilo nájsť rodinu vojnového veterána, ktorej korešpondenciu odovzdal. K tomuto kroku sa rozhodol koncom februára, keď sa pokúsil vyhľadať rodinu Vincenta Koeniga, autora listov, ktorý adresoval korešpondenciu svojím rodičom v Lehightone v štáte Pensylvánia.

„Toto je história, pre toto ľudia žijú. Nemala by sa zahadzovať. Je to niečo, čo by sa každému malo vrátiť, pretože rodina možno ani netuší, že tie listy existujú,“ uviedol Shupe, ktorý priznal, že korešpondenciu chcel získať preto, aby ju vrátil pôvodnému adresátovi.

Update..... Meeting with the Koenig family Wednesday afternoon!!! Thank you to all for the help and to channel 16 for the story.

Uverejnil používateľ Rodney Shupe Pondelok 1. marca 2021

Zdroj: Facebook/Rodney Shupe

Muž uviedol, že zistil, že Koenig zomrel v roku 2004, no počas svojho pátrania po jeho rodine narazil na niekoľko problémov. Keď nakoniec získal telefónne číslo, neváhal ani sekundu a hneď rodinu kontaktoval.

Tá po správe zostala v šoku. „Nemohli sme tomu uveriť, pretože Vincent už medzi nami dlhé roky nie je. Kto by si bol pomyslel, že tu po ňom zostalo takéto niečo?!“ uviedol Ricky Waibel, príbuzný zosnulého veterána. Zároveň dodal, že rodina je darcovi listov nesmierne vďačná. „Pre našu rodinu je to kus histórie, ktorá by sa bola navždy stratila. Je to naozaj úžasný človek, sme vďační za to, čo urobil,“ dodal Waibel.

Komentáre ( 0)