12. 03. 2021 06:00 | RUMUNSKO/tvnoviny.sk, lm

Minúty strachu. Inštruktora lyžovania na zjazdovke prenasledoval medveď

Lyžiarovi sa stretnutie so šelmou podarilo zachytiť na video.

Inštruktora lyžovania na zjazdovke prenasledoval medveď.
Inštruktora lyžovania na zjazdovke prenasledoval medveď. Foto: YouTube / CTV News

Do lyžiarskeho strediska Predeal v Rumunsku sa opäť vrátil medveď, ktorý už dlhšie ohrozuje tamojších lyžiarov. Najnovšie si jeho prítomnosť „užil“ inštruktor lyžovania, ktorého medveď prenasledoval na zjazdovke niekoľko minút, informuje portál Upi.com.

Lyžiarovi sa stretnutie so šelmou podarilo zachytiť na video. Úrady uviedli, že inštruktor sa snažil medveďa odlákať od ostatných lyžiarov a zahnať ho späť do lesa, čo sa mu napokon po niekoľkých minútach aj podarilo.

K incidentu došlo len niekoľko týždňov potom, čo sa v rovnakom stredisku podobný stret medveďa s lyžiarom podarilo zachytiť na video mužom na lanovke. Duchaprítomný lyžiar vtedy pred medveďom utiekol vďaka tomu, že odhodil svoj batoh a odvrátil tak pozornosť zvieraťa.

Rumunský minister životného prostredia Tanczos Barna v nadväznosti na incident uviedol, že úrady uvažujú o premiestnení medveďa. Obáva sa však, že zviera, ktoré stratilo plachosť, môže ohrozovať ľudí na inom mieste. Zároveň uistil obyvateľov, že kompetentní hľadajú riešenia, ktoré pomôžu zvládnuť vysokú populáciu medveďov v krajine.

Zdroj: YouTube/CTV News