06. 04. 2021 13:07 | BAGDAD/rd

Lekári potvrdili narodenie chlapčeka s tromi penismi. Ide o vôbec prvý takýto prípad

Lekári doplnili, že šanca niečoho takéhoto je extrémne nízka.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Lekári v správe vo vedeckom časopise International Journal of Surgery informovali o prípade chlapca z irackého mesta Duhok v regióne Kurdistan, ktorý sa narodil s tromi penismi.

Podľa nich ide o prvý prípad na svete, kedy sa preukázala deformácia zvaná trifália, teda tri penisy, ktoré narástli jednej osobe.

Lekári mu museli vyoperovať dva nadbytočné zakrpatené penisy. Dvojcentimetrový penis mu vyrastal z hlavného penisu a ďalší centimetrový zospodu mieška v blízkosti hrádze.

Prípad sa stal ešte minulý rok, všetky informácie však vyšli na verejnosť až teraz. Lekári doplnili, že šanca niečoho takéhoto je extrémne nízka.

Vzhľadom na výnimočnosť prípadu okamžite začali preverovať, či matka dieťa počas pôrodu nevystavila drogám alebo či novorodenec nemal v rodinnej anamnéze genetické abnormality. Nič z toho sa však nepreukázalo.

Podobný prípad ako tento sa stal v roku 2015 v Indii, odborníci však vtedy nemohli overiť skutočnosť, pretože prípad nebol nikdy popísaný v žiadnej vierohodnej publikácii.