22. 04. 2021 16:28 | BRATISLAVA/PR článok

Výstava Poklad Inkov na Bratislavskom hrade opäť otvorí svoje brány 29. apríla

Exponáty boli do Európy zapožičané s poverením peruánskej vlády a pod záštitou samotného prezidenta.

Znovuotvorenie výstavy.
Znovuotvorenie výstavy.

Po dlhých mesiacoch čakania svetová výstava Poklad Inkov znovu privíta svojich návštevníkov. Počas tohto času boli všetky exponáty prísne strážené a za dodržania prísnych opatrení budú už od 29. apríla na Bratislavskom hrade opäť ponúkať návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Výstava Poklad Inkov predstavuje originálne zlaté exponáty pochádzajúce z ríše Inkov a ďalších juhoamerických civilizácií. Na ploche viac ako 1 000 m2 majú návštevníci možnosť vidieť stovky exponátov, do ktorých je doslova vrytá história starých civilizácií a ich bohov.

Exponáty boli do Európy zapožičané s poverením peruánskej vlády a pod záštitou samotného prezidenta. Do Peru sa na tieto exponáte chodia pozerať milióny ľudí z celého sveta. Teraz je jedinečná možnosť vidieť ich v Bratislave.

„Určite každému z nás už chýba nielen kultúra, ale aj cestovanie. Presne toto sa v našej výstave spája, preto nás veľmi teší, že výstava znovu ožije a návštevníci si ju budú môcť vychutnať. Pripravili sme všetko tak, aby prevádzka výstavy bola bezpečná ako pre zamestnancov, tak aj pre návštevníkov," hovorí zástupkyňa organizátora výstavy Zuzana Benediktová.

Na základe opatrení Úradu verejného zdravotníctva platí, že vstup do priestorov výstavy je možný len s respirátorom FFP2 bez výdychového ventilu. Návštevníci majú povinnosť dezinfikovať si ruky prostriedkom umiestneným pri vstupe.

Pri pohybe v priestoroch výstavy je odporúčané dodržiavať ochrannú vzdialenosť medzi osobami dva metre. Na výpočet počtu návštevníkov v priestoroch výstavy je použitý nariadený koeficient jedna osoba na 1 5m2.

Návšteva výstavy je možná len individuálne, organizované skupinové prehliadky nie sú povolené. Každý návštevník je pri vstupe povinný preukázať sa negatívnym testom platným podľa aktuálnych nariadení vlády.

„Veríme, že aj napriek prísnym opatreniam si návštevníci nenechajú ujsť jedinečnú príležitosť vidieť tak vzácnu expozíciu a zároveň svojou návštevou podporia kultúru, pre ktorú je táto situácia pomerne náročná," dodáva Zuzana Benediktová.

Viac informácií o výstave na www.pokladinkov.sk

Vstupenky sú k dispozícii cez predpredaj siete Ticketportal. Počas konania výstavy bude možné ich zakúpiť aj priamo na mieste v pokladni SNM - Historického múzea.

#pokladinkov #vystava #pokladinkovbratislava #bratislavskyhrad #bratislavacastle #snm_historicke_muzeum

Komentáre ( 0)