04. 05. 2021 11:26 | TRUMBULL/rd

VIDEO: Má 71 rokov, cíti sa o tridsať menej. Babička je držiteľkou viacerých rekordov

Napriek tomu, že denne neraz trénuje aj šesť hodín, priznáva, že ľudia ju odsudzujú vzhľadom na jej vek.

Mary počas výkonu.
Mary počas výkonu. Foto: Instagram/mduffy2404

Nestáva sa často, aby ľudia v pokročilom veku mali fyzických síl na rozdávanie. Američanka Mary Duffyová z mesta Trumbull v štáte Connecticut však medzi nich rozhodne patrí. Píše Daily Mail.

Momentálne 71-ročná seniorka sa v šesťdesiatke stala šampiónkou v silovom trojboji a tvrdí, že sa cíti na 40 rokov.

Všetko sa začalo v roku 2007. V tom čase 58-ročná Mary prišla o milovanú matku a nabrala na váhe. Pod vplyvom týchto okolností v nej nastal zlom.

Zdroj: Instagram/mduff2404

„Pred desiatimi rokmi som začala chodiť do posilňovne. Bolo to v čase, keď som si uvedomila, že som rapídne pribrala. Pamätám si, ako ma to zasiahlo, keď som sa pozrela do zrkadla a pomyslela som si, že to nie som ja,“ hovorí Duffyová.

Ako dodáva, bol to správny krok. „Rýchlo som schudla a uvedomila si, že čím viac som trénovala, tým viac ma to bavilo, a stále to tak je,“ uviedla s tým, že momentálne strávi v posilňovni asi 20 hodín za týždeň.

V priebehu roka schudla 23 kilogramov, následne jej kondičný tréner odporučil, aby sa dala na vzpieranie.

Vďaka tvrdej drine, súčasťou ktorej bolo kardio, dva vzpieračské tréningy týždenne a všeobecný tréning na zlepšenie sily, nabrala odvahu a v roku 2014 sa zúčastnila svojej prvej súťaže v silovom trojboji - ako 64-ročná.

Zdroj: Instagram/mduff2404

Momentálne je vo svojej vekovej a váhovej kategórii držiteľkou viac ako 30 národných a svetových rekordov.

V mŕtvom ťahu vytvorila svetový rekord s výkonom 113 kilogramov, na lavičke to je hodnota 57 kíl a v drepe 80.

Napriek tomu, že denne neraz trénuje aj šesť hodín, priznáva, že ľudia ju odsudzujú, vzhľadom na jej vek.

„Mnoho ľudí sa mi snaží naznačiť, že v mojom veku by som už nemala vzpierať. Ja sa vždy len zasmejem a poviem im, aby si prezreli moje rekordy,“ hovorí siláčka.

Na záver priblížila, prečo so vzpieraním nemieni skoncovať. „Nechcem vyzerať ako priemerná 70-ročná babka, pretože sa ňou rozhodne necítim. Nemyslím si, že s tým niekedy prestanem, pokiaľ vôbec nemusím. Aj keby som prestala súťažiť, stále budem cvičiť a udržovať sa vo forme,“ uzavrela.


Zdroj: YouTube/Daily Mail