16. 06. 2021 16:50 | DOUGLAS/kc

Nezvyčajná kruhová križovatka je pod paľbou kritiky. Zvyknete si, odkazuje ľuďom vláda

Zámerom stavby je aj spomalenie áut pred promenádou, na ktorej je maximálna povolená rýchlosť iba 20 km/h.

Nová kruhová križovatka na ostrove Man.
Nová kruhová križovatka na ostrove Man. Foto: Facebook/ Isle of Man by Drone

Obyvateľov ostrova Man nepríjemne zaskočil dizajn kruhovej križovatky v hlavnom meste Douglas. Križovatku otvorili v pondelok a mnohí miestni ľudia kritizujú, že miesto jedného kruhu sú v nej hneď tri, čo je pre vodičov mätúce, píše portál denníka The Sun.

Miestna vláda však tvrdí, že križovatka vznikla na základe premysleného návrhu, ktorí predtým zverejnili na oficiálnej stránke mesta a nikto nemal námietky. Na ostrove majú v pláne vybudovať aj ďalšiu križovatku s rovnakým dizajnom. Obyvatelia mesta však iba krútia hlavami, a pýtajú sa, kto bude niesť zodpovednosť, keď na zbytočne komplikovanej križovatke dôjde k nehode.

„Táto nová kruhová križovatka je čistý bizár. Nedáva to zmysel, prečo tam nemohli dať klasickú verziu kruhovej križovatky? Je to zbytočne mätúce, ľudia budú panikáriť,“ uviedol Craig Goffin, autor priložených fotografií. Miestne úrady však na vec majú iný názor a veria, že ľudia si časom zvyknú.

Podľa hovorcu vlády sa robí zbytočný rozruch a faktom je, že križovatka s tromi kruhmi bez ostrovčeka sa využíva rovnakým spôsobom ako tá s jedným kruhom. Zámerom stavby je aj spomalenie áut pred promenádou, na ktorej je maximálna povolená rýchlosť iba 20 km/h. 

Douglas Prom. Swindon has the magic roundabout and Douglas has the Elipseabout. Note : I don’t mind everyone having an...

Uverejnil používateľ Isle of Man by Drone Nedeľa 13. júna 2021

Zdroj: Facebook/ Isle of Man by Drone

Komentáre ( 0)