14. 07. 2021 11:00 | USA/jh

Nie nadarmo má mladá lekárka meno „Láska": Rozdáva kvety zo svadieb osamelým pacientom

Eleanor Love vždy vyčarí ľuďom v nemocnici úsmev na tvári.

Eleanor Love založila projekt The Simple Sunflowers
Eleanor Love založila projekt The Simple Sunflowers Foto: Eleonor Love/Facebook

Mladá lekárka z amerického Richmondu napriek svojej náročnej práci pomáha druhým ešte viac. Snaží sa liečiť telo aj dušu. Založila neziskovú organizáciu, ktorá spríjemňuje pacientom v nemocniciach dlhé chvíle.

Aleonor Love (27) prišla na fantastický nápad ešte ako študentka medicíny. Chodila na svadby cudzích ľudí, aby získala už nepotrebné kvety. Tie spolu s dobrovoľníkmi naaranžovali do malých kytičiek pre pacientov v nemocniciach.

Odborníci tvrdia, že pohľad na kvety znižuje hladinu bolesti, píše The Washington Post. Okrem toho chce mladá lekárka ľudí potešiť a vyčariť im úsmev na tvári. Obdarúvanie kytičkami malo veľký úspech aj počas pandémie, kedy pacientov nemohli navštevovať ich príbuzní.

The Simple Sunflower dnes tvorí viac ako 200 dobrovoľníkov. Oslovujú ich organizátori svadieb aj samotní mladomanželia, ktorí chcú kvety darovať. Organizáciu môžete podporiť aj vy na charitatívnej stránke GoFundMe.

Pacienti najčastejšie dostávajú biele ruže, hortenzie či iné kvety bielej farby. Prvé kytice dávajú pacientom v paliatívnej starostlivosti, ktorí trpia nevyliečiteľným ochorením. „Doručiť kvety týmto pacientom je pre nás zmysluplné. Vidíme, ako sa im rozžiari tvár. Spájame sa s nimi na inej úrovni,“ prezradila Eleonor.

Ušľachtilý projekt by chcela Eleonor rozšíriť aj do ďalších miest a osloviť tak dobrovoľníkov na iných lekárskych fakultách.