21. 08. 2021 07:00 | AUSTRÁLIA/tvnoviny.sk

Nečakaný tovar: V supermarkete vystrašil zákazníčku trojmetrový had

„Otočila som hlavu a on bol asi 20 centimetrov od mojej tváre, len tak sa na mňa pozeral,“ povedala zákazníčka.

Nečakaný tovar: V supermarkete vystrašil zákazníčku trojmetrový had
Nečakaný tovar: V supermarkete vystrašil zákazníčku trojmetrový had Foto: Instagram / helainaalati

Situácia, ktorú by nechcel zažiť asi nikto. Počas klasického nakupovania v potravinách v Sydney sa 25-ročnej Helaina Alati objavil had. „Otočila som hlavu a on bol asi 20 centimetrov od mojej tváre, len tak sa na mňa pozeral,“ povedala pre BBC.

Nikto nevie, ako sa zviera bez povšimnutia dostalo do supermarketu, odrazu sa však zosunul z jednej z políc s koreninami. Z prvotného šoku sa žena rýchlo spamätala, odstúpila a hada natočila na mobilný telefón. Zhodou okolností je Alati záchrankyňa divej zveri a hady dobre pozná. Identifikovala ho ako nejedovatého diamantového pytóna, dlhého približne tri metre.

Po natočení videa zalarmovala Alati personál a ponúkla sa, že im pomôže dostať pytóna von. Rýchlo išla domov po tašku pre hady a vrátila sa do obchodu. Poklepala hada po chvoste a on do nej sám vkĺzol. Následne ho vonku vypustila. Podobných záchranných akcií vykonala Alati už približne 20.

„Ja tie hady jednoducho nejak priťahujem. Ako keby cítili, že som typ človeka, ktorý sa stará o zvieratá a chráni ich,“ povedala.

Supermarket sa nachádza v oblasti buša, v okolí je množstvo kríkov a porastov. Podľa Alati bol spočiatku pytón v strope obchodu a cez noc sa presunul do regálu, kde sa uhniezdil. Pravdepodobne celé ráno čakal na okamih, kedy sa ukáže.

Jej video si môžete pozrieť tu.

Zdroj: Instagram / helainaalati