26. 09. 2021 07:00 | ÍRSKO/tvnoviny.sk

Namiesto platenia výživného utrácal za sexshop. Sudkyňa s ním nemala zľutovanie

Muž sa ju snažil presvedčiť, že nie je na tom dobre a je odkázaný na sociálnu dávku.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/Iakov Filimonov

Kuriózny prípad neplateného výživného riešila populárna írska sudkyňa Mary Larkin. Nemenovaný 40-ročný muž neplatil bývalej partnerke výživné, pretože naň údajne nemá peniaze. Sudkyňa to videla inak a výživné mu ešte zdvojnásobila. Z výpisov účtu totiž zistila, že peniaze utráca v obchode so sexuálnymi pomôckami, informuje portál The Sun.

Za syna mal muž platiť výživné vo výške 40 eur týždenne. S platbami mal však problém, posielal vždy menej, a tak skončil pred súdom. V obhajobe uviedol, že si nemôže dovoliť platiť synove výživne, pretože nemá prácu a je odkázaný na sociálnu dávku vo výške 203 eur týždenne.

Sudkyňa však problém videla v niečom inom. „Neverím vám, robíte z nás hlupákov. Keby ste skutočne mali problém vyjsť s peniazmi, neutratíte v posledných mesiacoch za erotické pomôcky 400 eur,“ oponovala sudkyňa. Mužskú záľubu odhalila právnička matky, ktorá súdu odovzdala bankové výpisy muža. Tie odhalili štyri nákupy erotických hračiek v období, keď na syna neprispieval, alebo poslal len osem či 25 eur.

„Neutrácali by ste viac ako polovicu svojich peňazí na hračky, ak by ste skutočne mali len 203 eur týždenne,“ tvrdila. „Bola to chyba,“ reagoval muž. Larkin to videla inak. „Nie, nebola to chyba. Vy nemáte problémy s peniazmi, pretože inak by ste tie peniaze neutratili,“ povedala.

Aby muža potrestala, stanovila, že nedoplatky musí zaplatiť do 7. októbra a navyše mu dvojnásobila výživné na 80 eur týždenne. Ako uviedla, v skutočnosti sa musí mať lepšie ako tvrdí, keďže vlastní dva domy bez hypotéky a zarobené peniaze si podľa nej necháva vyplácať na ruku. Zároveň jeho bývalej partnerke prezradila, že má jej expartner ešte jedno dieťa z predošlého vzťahu.