30. 09. 2021 11:51 | BRATISLAVA/zg

Kňaz v okrese Sabinov si nedal servítku pred ústa: Veriacich kritizoval za meškanie na bohoslužbu

Video má niekoľko tisíc zdieľaní a stovky pozitívnych komentárov dávajúcich mu za pravdu.

Gréckokatolícky kňaz počas liturgie.
Gréckokatolícky kňaz počas liturgie. Foto: Facebook/Katka Majernikova

Hovorí sa, že presnosť je výsada kráľov alebo nemôžete prísť na bohoslužbu na amen. A práve to, že veriaci chodia neskoro na liturgiu, kritizoval gréckokatolícky kňaz z jednej malej obce na východe Slovenska v okrese Sabinov.

Svoje „ovečky" pri čítaní oznamov na záver pokarhal za to, že chodia neskoro na bohoslužbu, nepoznajú slovo dochvíľnosť a aj ohovárajú na autobusovej zástavke.

TIP: Navštívili sme svojrázneho kňaza, ktorý skritizoval veriacich za meškanie

„Viete, čo je dochvíľnosť? Keď je služba o šiestej a Ty prídeš šesť aj dve minúty a chceš ísť aj na spoveď a chceš ešte povedať farárovi, že mešká na službu? O šiestej je liturgia a vy prídete aj desať minút po? Veď je neplatná. Môžete sa na mňa hnevať koľko chcete, aspoň budem mať robotu pri rozhrešovaní. Ale taká je pravda," pokarhal gréckokatolíckych veriacich v chráme kňaz.

Video, ktoré nakrútila veriaca počas bohoslužby minulú sobotu (25. 9.), má niekoľko tisíc zdieľaní a stovky pozitívnych komentárov dávajúcich mu za pravdu. Gréckokatolícky kňaz v ňom požiadal veriacich aj o to, aby chodili skôr a nesprávali sa tak, že „prišiel som, aj keď neskôr, ale to sa počíta".

Uverejnil používateľ Katka Majernikova Sobota 25. septembra 2021

Zdroj: Facebook/Katka Majerníková