08. 08. 2017 17:16 | ČADCA/TV Markíza

Marián Magát má na krku ďalšiu obžalobu. Podľa neho mu chcú zabrániť v kandidatúre

Podľa prokuratúry svojim prejavom otvorene útočil na imigrantov pochádzajúcich z mimo európskych oblastí.

Marián Magát počas prejavu v Prahe.
Marián Magát počas prejavu v Prahe. Foto: TV Markíza

Známy extrémista Marián Magát má na krku ďalšiu obžalobu. Len pred pár dňami naňho prokuratúra podala žalobu pre popieranie holokaustu. Najnovšie je obžalovaný pre hanobenie národa, rasy a presvedčenia. Magát tvrdí, že ide o politickú objednávku, ktorá mu má uškodiť pred voľbami. Chce totiž kandidovať na žilinského župana.

Ostrý prejav proti migrantom predniesol Marián Magát pred dvomi ???? na hlavnom námestí v Prahe. Podporiť ho prišiel aj Marián Kotleba (ukážeme)

"Mnohí vravia, že sú to ľudia ako my, ja vravím áno, sú to ľudské bytosti, ale otázka znie, sú to tak isto geneticky vybavení ľudia ako my? Sú tak isto na intelektuálnej úrovni ako my? Choďte do Afriky a hľadajte druhú Prahu, hľadajte túto architektúru, nájdete ju," pýta sa Magát.

Podľa prokuratúry svojim prejavom otvorene útočil na imigrantov pochádzajúcich z mimo európskych oblastí, kde zrozumiteľne a úmyselne podnecoval k rasovej nenávisti.

"Ako si môžeme byť seberovní? Seberovnosť neexistuje, každá rasa či každý národ má svoje špecifiká. Multikultúra bude zánik pre všetky národy, na Zemi neexistuje jediná zem, jediný kontinent, kde multikultúra fungovala, nikdy," tvrdí Magát.

 

Magát svoj prejav v Prahe nedokončil, ukončila ho polícia. Vety, ktoré stihol povedať, ho dostali do problémov.

"Prokurátorka Okresnej prokuratúry Čadca podala na obvineného Mariána M. obžalobu pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia. V prípade uznania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na 1 až 3 roky," povedal hovorca prokuratúry.

Mariána Magáta už okresný súd v Čadci odsúdil za nedovolené ozbrojovanie, súd však pokračuje, keďže sa odvolal. Ďalej má známy extrémista problémy aj pre svoje výroky na sociálnych sieťach.

Len pred týždňom ho prokuratúra obžalovala pre popieranie holokaustu a za propagáciu Hitlera a nacistického hnutia.

"Podľa mňa je to zase len politická objednávka, pretože mesiac pred podaním kandidátok, hneď dve obžaloby," myslí si Magát.

Marián Magát momentálne pracuje v zahraničí a zo súdného kolotoča, ktorý ho čaká, si ťažkú hlavu nerobí. Prvé pojednávanie by mal mať už koncom augusta.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce