05. 10. 2017 19:09 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Kotlebovci propagovali svoju politickú stranu v škole

Zákon vraví, že politika v školách nemá, čo hľadať.

Stretli sa s občanmi v budove strednej odbornej školy v Žarnovici.
Stretli sa s občanmi v budove strednej odbornej školy v Žarnovici. Foto: TVNOVINY.sk

Kotlebovci propagovali svoju politickú stranu v škole! V stredu podvečer sa stretli s občanmi v budove strednej odbornej školy v Žarnovici. Školský zákon ale politiku na pôde škôl zakazuje. Ako to teda je?

Prví ľudia prichádzali krátko pred šiestou večer. Hneď pri vchode dostali predmety propagujúce stranu Mariána Kotlebu.

Miestnosť s kapacitou 70 miest nebola ani zďaleka plná. Marián Kotleba rozprával o tom, čo sa v kraji pod jeho vedením podarilo. Problém je v tom, že podľa zákona nemá politika v školách čo hľadať.

"Podľa paragrafu 151 školského zákona sa v školách a v školských zariadeniach zakazuje činnosť politických strán a politických hnutí a ich propagácia," reaguje komunikačný odbor ministerstva školstva.

"Objednávku som dostal telefonicky, telefonicky som ich aj usmernil, že nesmie to byť politický míting," hovorí riaditeľ školy.

Pre portál myziar.sme.sk ale včera podpredseda kotlebovej strany Milan Uhrík potvrdil, že ide o klasický predvolebný míting. Nám vo štvrtok nezodvihol telefón a nereagoval ani na email s otázkami.

Ministerka školstva Martina Lubyová takto reagovala ešte včera. "Možno, ak je to po vyučovacích hodinách a ide tam o nejaký prenájom, ja nemôžem školy ovplyvňovať z hľadiska hospodárenia, toto je mimo náš rezort," vraví Lubyová.

Podozrenie z porušenia zákona teda, zdá sa, nepreverí nik. V štátnej školskej inšpekcii nám povedali, že oni môžu kontrolovať iba vyučovací a výchovný proces.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce